Vítejte na stránkách chovatelské stanice loveckých psů ARTEMIS MORÁVIA, sídlící ve Tvarožné u Brna.

Název naší stanice jsem zvolila po řecké bohyni lovu Artemis, která je ochránkyní lesů a divokých zvířat a Morávia jsem zanechala po fenách Dixie a Dakotě Laváre Morávia a této CHS, ze které pocházejí.

Cílem a snahou našeho chovu bude udržet kvality plemen, která chováme, a to nejen po stránce exteriérové, ale především lovecké, pro které jsou tito psi vyšlechtěni a chováni.

Chovu loveckých psů se věnujeme od počátku roku 2006, kdy jsme si pořídili první fenu maďarského krátkosrstého ohaře. Z původního plánu mít pejska jen pro sport a procházky, jsme se postupně díky jeho potřebám dostali k lovecké kynologii. Začali jsme navštěvovat výstavy, výcvikové akce pro ohaře a dnes je to již velký koníček a život s několika psy.
Naši první vizslu KESSY Z VÁPENEK jsme z důvodu neplnochruposti bohužel neuchovnili, i když byla od štěněte lovecky i výstavně vedena.
Fena MOK DIXIE LAVÁRE MORÁVIA ( Meggie ), kterou jsme si pořídili o rok později, měla již od štěněte velké výstavní úspěchy, splnila podmínky chovnosti a již v 18 měsících byla chovnou fenou.
Tato fenečka vlastně byla důvodem k založení naší chovatelské stanice. Na podzim roku 2009 přivedla na svět "A" vrh Artemis Morávia.

V současné době vlastníme ještě fenečku border teriéra NELY VAKUC a maďarskou ohařku DAKOTU LAVÁRE MORÁVIA. Obě feny jsou již chovné, lovecky i výstavně vedené. Stále s nimi pracuji, cvičím a všechny jsou připravovány k dalším loveckým zkouškám.

S plemenem MOK a BRT jsem velice spokojená a myslím, že jsem před několika lety jako začátečník správně zvolila plemeno, které bych zvládla. Maďarský ohař je pohodový, nekonfliktní a velice učenlivý pes. Vyhovuje mi jeho povaha a to, jak s velkou láskou pracuje pro svého pána. Jeho vrozená inteligence a lovecké vlohy jsou úžasně.
Border teriér je úplně něco jiného. I když jsem se bála, jak teriéra zvládnu, od začátku předčil všechna má očekávání. Je neskutečně poslušný, má velkou chuť k práci a ten náš narozdíl od maďarů má jen jednoho pána, kterého respektuje a za pohlazení pro něj udělá vše. Je to perfektní pejsek:-)

 

Lenka Trávníčková